Kuchnia to niezwykłe miejsce, na którego klimat składa się wiele elementów. Dla wielu z nas stanowi ona serce domu. Warto także pamiętać, że przestrzeń kuchni służy domownikom nie tylko do przygotowania posiłków. Często zdarza nam się prowadzić w kuchni długie rozmowy z bliskimi lub zapraszamy do niej odwiedzających nas gości. Warto więc zadbać, by wykorzystane w naszej kuchni elementy były zarówno solidne i trwałe, jak i eleganckie i piękne. Meble powinny być dopasowane do stylistyki, jaką obraliśmy, tak by tworzyły spójną całość pod względem kolorów i zastosowanych form, przez co muszą spełniać wiele funkcji jednocześnie. Dzisiaj przyjrzymy się zaletom drewnianego blatu, który w kuchni pełni kluczową rolę. Zapraszamy do lektury.


Ponadczasowość w naszej kuchni – zawsze jest moda na drewno

Po pierwsze warto zwrócić uwagę na fakt, że drewniane elementy wystroju kuchni budują atmosferę pełną naturalnego ciepła i kojarzą się z elegancją oraz prestiżem. Drewno towarzyszy nam od stuleci. Jego barwy oraz struktura pięknie wkomponowują się w dowolne kuchenne aranżacje, przez co stanowią inspirację dla zwolenników wystroju wnętrz na przykład  w stylu klasycznym, rustykalnym, industrialnym oraz wielu innych.

Nasza firma z przyjemnością wykona projekt zgodny z oczekiwaniami Klienta, zapewniając fachowe doradztwo oraz projekty komputerowe wymarzonych aranżacji.


Drewno to materiał łatwy w obróbce oraz renowacji

Jednak nie tylko walory estetyczne decydują o naszym wyborze. Dzisiaj większość z nas decyduje się na meble kuchenne pod zabudowę. Przede wszystkim dlatego, że każda przestrzeń jest inna, przez co stawia przed nami różne wyzwania. Produkowane na szeroką skalę meble zazwyczaj nie podlegają personalizacji, przez co nie wpasowują się w wymagania, jakie im stawiamy. Co więcej, nie podkreślają klimatu i „duszy”, jaka przypisana jest do naszej kuchni. Ponieważ drewno to materiał łatwy w obróbce bez problemu uzyskamy dowolne kształty blatów na każdy pożądany wymiar. Z pewnością spełni nasze oczekiwania w tym zakresie. Poza tym drewno można wielokrotnie odnawiać.


Drewniane blaty solidne i trwałe na lata

Decydując się na drewniane blaty w kuchni, warto wziąć pod uwagę właściwości poszczególnych gatunków drewna. Przykładowo jeśli wybierzemy gatunki egzotyczne takiej jak: merbau, tek, iroko, palisander czy tauari, możemy mieć pewność, że świetnie sprawdzą się w naszej kuchni. Są to gatunki odporne na wilgoć, a wykonane z nich elementy będą się odznaczać trwałością oraz stabilnością wymiarową. Natomiast przed mikropęknięciami doskonale zabezpieczy specjalny olej. Ze względu na dużą elastyczność powłoki olejowej, wykończona powierzchnia będzie odporna na uszkodzenia.

Jeśli będziemy systematycznie i prawidłowo konserwować nasz drewniany blat, możemy mieć pewność, że posłuż nam na lata. Zarówno w zakresie doboru odpowiednich gatunków drewna, jak i optymalnej konserwacji drewnianych blatów, nasza firma z przyjemnością Państwu doradzi.


Drewniane blaty jako wyraz zdrowia i ekologicznego stylu życia

Akcenty przyrody w kuchni zbudują atmosferę spokoju i harmonii. Nasza kuchnia może być naszym azylem, jeśli zastosujemy elementy z drewna. Między innymi dlatego, że drewno kojarzy nam się z ciepłem, jest przyjemne w dotyku, pozytywnie oddziałuje na nasze zmysły. Poza tym to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie zdrowy i ekologiczny tryb życia. Blaty z drewna nie przyciągają zbyt wiele kurzu, więc łatwo utrzymać je w czystości, co jest istotne dla osób zmagających się z alergiami.

Ponadto przygotowywane na drewnianym blacie posiłki będą bezpieczniejsze. Wynika to z naturalnych właściwości drewna, które odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami, nie wchodzi w reakcje ze składnikami spożywczymi.


Uniwersalność drewnianych blatów w kuchni

Drewniany blat w kuchni można wykorzystać również zamiast stołu. Zaoszczędzimy przestrzeń, szczególnie w przypadku, gdy jesteśmy posiadaczami aneksu kuchennego. Zamontowanie drewnianego blatu  nie tylko pozwoli nam na funkcjonalne rozplanowanie wyposażenia kuchni, ale również wyeksponuje jego piękno, czyniąc naturalną ozdobą wnętrza.

Współpracujemy z: Bass-in-motion Studio Meda-Design - producent frontów meblowych Syrocki Design - pracownia architektoniczna