Nieważne, czy urządzasz nowe mieszkanie, czy planujesz remont, wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli wiąże się ze żmudnym przeglądaniem katalogów meblowych i odwiedzaniem niezliczonej ilości dyskontów. Niekiedy jednak nawet kilkumiesięczne poszukiwania nie kończą się sukcesem, ponieważ zestawy mebli dostępne w sklepach nie spełniają Twoich oczekiwań. W takiej sytuacji zwykle zaczynasz zastanawiać się nad zamówieniem mebli na wymiar. Wybór mebli pod zabudowę daje Ci więcej możliwości aranżacyjnych, ale czy rzeczywiście się to opłaca? W poniższym artykule przygotowaliśmy krótkie zestawienie, które ułatwi Ci podjęcie decyzji między wyborem mebli pod zabudowę a kupnem gotowych zestawów w sklepie.

Czy warto zainwestować w meble pod zabudowę?

Zwykle najbardziej problematyczny okazuje się wybór mebli do kuchni. Ciasne pomieszczenia bądź też otwarte przestrzenie połączone z salonem nie łatwo urządzić, mając do dyspozycji sklepowe zestawy. Zapewne nie raz zdarzyło Ci się słyszeć, że meble z dyskontu mają nieodpowiednie wymiary, a te, które są dostępne, nijak pasują do Twojego wnętrza. Nic zatem dziwnego, że większość osób decyduje się na meble kuchenne pod zabudowę. Mianowicie dzięki takiej możliwości można nie tylko zyskać idealnie dopasowaną do wnętrza zabudowę, która doskonale wypełni dostępną przestrzeń, ale także stworzyć oryginalny projekt w pełni wpisujący się w gusta domowników. Jeśli zatem dysponujesz niewielką, pełną skosów i zakamarków przestrzenią, powinieneś zastanowić się nad wyborem mebli na wymiar.

Meble pod zabudowę świetnie sprawdzają się również w innych pomieszczeniach. Jeśli szukasz pojemnej szafy do przedpokoju albo zależy Ci na praktycznym wyposażeniu garderoby, wybór mebli na zamówienie może być strzałem w dziesiątkę. Oprócz wymiarów dostosowanych do Twojego wnętrza za taką decyzją może przemawiać również ich jakość. Solidne, drewniane meble z pewnością posłużą dłużej niż gotowe zestawy produkowane masowo w popularnych dyskontach. Co więcej, w przeciwieństwie do zakupu gotowych mebli, możesz zadecydować o liczbie półek, szuflad czy ilości miejsca na wieszaki. Meble pod zabudowę są tworzone w odpowiedzi na Twoje potrzeby i to Ty przy współpracy ze stolarzem jesteś ich projektantem.

Co się bardziej opłaca – kupno gotowych zestawów czy mebli pod zabudowę?

Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czy lepszym rozwiązaniem jest zakup gotowych mebli, czy inwestycja w meble pod zabudowę. Mianowicie wszystko zależy od Twoich preferencji, budżetu oraz możliwość montażowych. Pamiętaj jednak, że wybierając meble na zamówienie, możesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń, a oprócz tego stworzyć wnętrze Twoich marzeń. Jednocześnie jednak musisz być świadomy tego, że drewniane meble przygotowywane na wymiar zwykle kosztują więcej niż te dostępne w sklepach. Niemniej w tym przypadku cena idzie w parze z jakością.  Ponadto niekiedy też musisz liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania na ich montaż. Gotowe meble często są sprzedawane od ręki, natomiast dostępność tych wykonywanych pod zabudowę jest uzależniona od dyspozycyjności stolarza.

Współpracujemy z: Bass-in-motion Studio Meda-Design - producent frontów meblowych Syrocki Design - pracownia architektoniczna