Kuchnia to pomieszczenie, które nazywane jest sercem domu. Służy nie tylko do przygotowywania posiłków, ale oznacza o wiele więcej. Kojarzy się przede wszystkim z domowym ciepłem i długimi rozmowami. Szeroki wybór mebli i innych elementów dekoracyjnych sprawia, że możemy stworzyć pomieszczenie będące spełnieniem naszych marzeń. Niestety, większość tanich, szeroko dostępnych mebli możemy spotkać w prawie każdej kuchni, przez co tracą one swoją oryginalność i urok. Jeśli szukasz propozycji, które odróżnią Cię od innych i pozwolą wykreować piękne wnętrze, dobrze trafiłeś. Sprawdź, jakie jest podstawowe umeblowanie kuchenne i przekonaj się, dlaczego warto wybrać je właśnie u nas.


Meble kuchenne – jakie wybrać?

Kuchnia musi łączyć w sobie dwa ważne elementy. Po pierwsze musi być funkcjonalna i wygodna, a po drugie – piękna i estetyczna. Jak osiągnąć taki efekt? Okazuje się, że ważne są nawet drobne szczegóły, bo to one decydują o tym, czy pokochamy ostateczną aranżację. Jeszcze przed zakupem należy sprawdzić, czy dane meble umożliwiają nam swobodne przechowywanie wszystkich potrzebnych rzeczy, takich jak naczynia, czy zapasy. Pamiętajmy też o sprawdzeniu sposobu zamykania i otwierania się szafek, bo każdy potwierdzi, że nie ma nic bardziej uciążliwego, niż niedomykające się drzwiczki. W czasie tworzenia ostatecznej kompozycji bardzo ważne jest także zachowanie tzw. trójkąta roboczego, który obejmuje właściwe ustawienie lodówki, zlewu i kuchenki. Odpowiednie usytuowanie tych elementów opiera się na kolejności wykonywania czynności w czasie przygotowywania posiłków.


Szafki – podstawa przechowywania

Podstawą umeblowania kuchni są oczywiście szafki, które występują w wersji stojącej i wersji wiszącej. Obecnie modne są także propozycje tworzone w tzw. zabudowie.

Wybrany przez nas zestaw powinien być wygodny i wytrzymały, tak by sprawdzał się podczas codziennego użytkowania. Nie mniej ważny jest odpowiedni montaż. Szafki górne nie mogą wisieć zbyt wysoko, a dolne nie mogą być zbyt mocno wycofane w tył. Odpowiednie ułożenie decyduje o tym, czy będziemy w stanie szybko odnaleźć potrzebne nam rzeczy. W wielu aranżacjach możemy także zobaczyć, że modnym rozwiązaniem jest zupełna rezygnacja z szafek wiszących. Wolne miejsce wypełnione zostaje drewnianym lub marmurowymi półkami, które optycznie powiększają pomieszczenie.


Przygotowujemy posiłek, czyli blaty kuchenne

Oczywiście kuchnia nie mogłaby istnieć bez powierzchni, na której przygotowujemy posiłki. Odpowiednio umiejscowione, ale też solidne i duże blaty dają nam wygodną przestrzeń do działania. Trzeba jednak zaznaczyć, że standardowe meble mogą nie odpowiadać naszym preferencjom. Ich wysokość należy dopasować do naszego wzrostu, ponieważ praca przy blacie umiejscowionym zbyt nisko lub zbyt wysoko staje się męcząca i może wpływać negatywnie na nasze zdrowie. Właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się meble wykonywane na wymiar. Warto także pamiętać, że część blatu powinna być umiejscowiona bezpośrednio przy lodówce, tak by wyjmowanie potrzebnych produktów nie wiązało się ze zbędnym wysiłkiem.


Zlewozmywak i piekarnik

W każdej kuchni muszą znaleźć się także elementy, które nie należą do standardowego umeblowania, ale bez których nie obędzie się żadna prawdziwa kuchnia. Bardzo ważny jest zlewozmywak, który może być mniejszy – jeśli w naszej kuchni znajdzie się także zmywarka – albo większy, dwukomorowy, gdy decydujemy się na zmywanie ręczne. Ten element kuchni jest bardzo ważny, ponieważ służy nie tylko do zmywania naczyń, ale także do przygotowywania posiłków, płukania warzyw i owoców, czy napełniania naczyń wodą.

Kolejnym elementem, bez którego trudno byłoby przygotować posiłek, jest piekarnik. Czasy, kiedy płyta grzewcza i piekarnik stanowiły jedność, dawno już minęły. Najpopularniejszą opcją jest obecnie montowanie go na wysokości oczu, tak by nie zachodziła konieczność ciągłego schylania się. Warto też pamiętać, by zaplanować miejsce na wstawienie wyciągu, tak by uniknąć wilgoci gromadzącej się podczas gotowania.


Jakość i elegancja – nasza oferta

Jeśli szukasz umeblowania kuchni, które będzie zarówno solidne, jak i piękne, wybierz propozycje z naszej oferty. Każdy nowy projekt traktowany jest przez nas z najwyższą starannością, dzięki czemu nasze produkty wyróżniają się ciekawym stylem i innowacyjnymi rozwiązaniami. Nasze meble dopasowane są do Twoich preferencji, dzięki czemu spełniają wszystkie oczekiwania.

Meble pochodzące z naszej kolekcji są doskonale wykonane, ponieważ do ich stworzenia używamy płyty laminowanej o odpowiedniej grubości, solidnych blatów, a także drzwiczek w różnych rozmiarach i typach. W każdym projekcie stosujemy także szeroką gamę wzorów i kolorów, tak by trafić w gusta każdego odbiorcy. Jako firma „Stolgro” posiadamy zarówno doświadczenie, jak i prawdziwą pasję, do tego, co robimy. Naszym celem jest łączenie solidnego wykonania i najnowszej technologi, tak by stworzyć propozycje najwyższej klasy. Już dziś przekonają się, jak możemy odmienić wnętrze Twojej kuchni!

Współpracujemy z: Bass-in-motion Studio Meda-Design - producent frontów meblowych Syrocki Design - pracownia architektoniczna